wpcterasa.cz wpc-prkna.cz nejterasa.cz

Otázky a odpovede

Hlavní stránka  >  Výhody PERWOOD  >  Otázky a odpovede

1. Čím sa mám ako zákazník riadiť při výberu materiálu pre terasu?

Terasa tvorí prirodzený prechod medzi domom a záhradou. Trávime na nej mnoho času, je to miesto, kde odpočívame, čítame si, kde môžeme rozložiť gril a pozvať návštevu, kde sa hrajú deti. Je vystavená extrémnym podmienkam – slnku, vode aj veľkým horúčavám. A preto by mala byť nie len krásna, ale mala by aj niečo vydržať. Jedným z materiálov, ktorý spĺňa tieto požiadavky, je v posledných rokoch veľmi obľúbený, tzv. kompozitný materiál (WPC – Wood Polymer Composites Perwood) – tento materiál spája najlepšie vlastnosti dreva a plastu. Je neuveriteľne trvanlivý a odolný voči rozmarom počasia.

2. Aké sú výhody a nevýhody spojenia dreva a PVC?

Jedná sa o určitý kompromis. Drevo dáva materiálu prírodný vzhľad, plast (PVC) zase pevnosť, odolnosť a stálofarebnosť. Pri väčšom pomere dreva je možné dosiahnuť viac „dreveného“ vzhľadu, pri väčšom pomere PVC dosiahneme zase životnosti desiatky rokov. Preto sme po dlhých testoch a na základe skúsenosti z USA, kde tento materiál vyvinuli, zvolili pre naše WPC dosky ako najlepší kompromis pomer 50% dreva a 50% PVC.

3. Aký povrch terasy byste odporučili v prípade terasy pri bazéne, pri dome a pre pohyb detí?

Jednoznačne môžem odporučiť práve WPC materiál Perwood, ktorý je veľmi príjemný na dotyk, pružný a nikdy si na ňom nemôžete zadrieť triesku.

 

4. Ako vyberať tu správnu podlahu z WPC ?

Odporúčam zistiť si výrobcu a zloženie materiálu. Kompozitný materiál by mal obsahovať drevené piliny alebo drevený prášok a kvalitný plast, najlepšie PVC. Niektorí zahraniční výrobcovia ale šetria tým, že drevo nahrádzajú drťou z bambusu alebo ryžových pliev a plasty nahrádzajú recyklovanými materiálmi. V každom prípade sa nevyplatí šetriť na kvalite. Každý si predsa praje, aby jeho investícia vydržala čo najdlhšie. Váš dodávateľ tohto materiálu by mal mať certifikát k materiálu od českej autorizovanej skúšobne a mal by Vám poskytnúť dlhodobú záruku.

5. Na akom podklade má stáť terasa?

Príprava podkladu pro WPC Perwood terasy je veľmi dôležitá, každý výrobca alebo dodávateľ by mal odporučiť vhodnú skladbu podkladu pod terasu a montážny návod pre svoj systém. Ako ideálny podklad by sme určite odporučili betónový základ s miernym spádom 3 – 5 mm, aby mohla voda z povrchu dokonale odtekať. Pokiaľ pripravíme riadne tento podklad, je potom montáž terasového systému z WPC Perwood jednoduchá a rýchla, zvládne ju každý stredne zručný kutil.

6. Ako správne terasu udržiavať, aby dlho vydržala v nezmenenej kvalite a odtieni?

WPC Perwood je bezúdržbový materiál, pri ktorom nemáte žiadne starosti s jeho údržbou – nenatiera sa žiadnymi lakmi či olejmi. Čistý sa udržiava len tlakovou vodou, rovnako je možné použitie bežného neagresívneho saponátu.

Pokiaľ ide o stálofarebnosť, tak aj pri WPC doskách samozrejme dochádza k pôsobeniu vonkajších vplyvov na drevenú zložku materiálu (UV žiarenie, zmeny teplôt, vlhkosť vzduchu, dážď, sneh, mráz), a tým k nevýraznej zmene odtieňa danej farby. Tento proces nazývame „zretie farby“, ktoré sa prejaví po 2-3 týždňoch od inštalácie, a to ľahko odlišným odtieňom, ktorý bude postupne miznúť a farba sa ustáli po 6-tich mesiacoch. To je jednou 

Ing. David Hecl, jednatel

www.perwood.sk


wpcterasa.cz wpc-prkna.cz nejterasa.cz

Obchodné podmienky  |  XML Sitemap  | 
Mapa webu  |  Redakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2019

Copyright © 2015, TerrainEco, s.r.o.